2014/07 16.ročník výstupu na Kľak - OD PRAMEŇA RIEKY NITRY

Výstup na Kľak 5. júla 2014 – správa na web RHNB

Výstup na Kľak (1352 m n.m.) je v našom regióne jednou z obľúbených aktivít turistov, chodia tam počas celého roka. Výstup 5. júla je osobitný tým, že sa koná na počesť sviatku vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda. MO Matice slovenskej Prievidza a Klub slovenských turistov Horná Nitra zorganizovali už 16. ročník tohto výstupu na Kľak pod názvom . Od prameňa národnej rieky Nitry. Za KST HN akciu koordinoval predseda klubu Stanislav Vakula. Z Prievidze vyrazili 2 autobusy – o ôsmej hodine odišla skupina, ktorá išla na Kľak cez Vrícko a o deviatej skupina, ktorá nastúpila na trasu z Fačkovského sedla. Obidve skupiny sa spojili na vrchole Kľaku. Počasie turistom prialo, bolo príjemne a  žiarilo slnko. Okrem turistov z Prievidze tam boli aj turisti z Fačkova a mnoho ďalších milovníkov prírody, ktorí si užívali pohodu a mimoriadne pekný výhľad. Potom Prievidžania spoločne zostúpili k prameňu rieky Nitry. Predseda MO MS p. Milan Jadroň tam rozdal účastníkom diplomy.

Tento rok mal výstup význam aj pre oblastnú organizáciu CR REGIÓN HORNÁ NITRA – BOJNICE, pretože Kľak je jeden z 10 vrcholov, ktorý priamo propaguje organizácia v rámci nového projektu Obdivujeme Karpaty – Cesty do oblakov. Na schránke vrcholovej knihy, o ktorú sa stará KST Kosodrevina Fačkov, je umiestnený kód pre turistov, ktorí budú mať nový „Turistický pas“ a začnú zbierať vrcholové kódy.
Všetkým turistom v našom kraji prajeme bohaté zážitky a zdravý príjemný pobyt!

 

Prievidza/Bojnice 5.7.2014

Hurbanovo námestie 47, Bojnice
Telefón: +421 915 701 205
Email: tik.bojnice@stonline.sk

TIK_BOJNICE

+421 (0)46 543 03 03
www.informaciebojnice.sk
» viac kontaktov

Turistická informačná kancelária Prievidza

+421 (0)46 16 186
www.prievidza.sk/tik
» viac kontaktov

Mapa regiónu
Horná Nitra - Bojnice

Po kliknutí sa zobrazí mapa regiónu

Aktuálne
počasie

In-počasie

BojniceČereňanyKľačnoKocuranyLehota pod VtáčnikomNitrianske RudnoOpatovce nad NitrouPrievidzaSebedražieŠútovce
Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republikySlovenská agentúra pre cestovný ruchTrenčiasnky samosprávny krajTrenčín región - krajská organizácia cestovného ruchu
Facebook stránka Milujem BojniceStránky www.bojnice.eu prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Región Horná Nitra - Bojnice. All rights reserved.
Created by © 2012 - 2017 WebCreative.info