02/2015 Gajdlanské hody

Gajdlanské hody podľa starého práva 16. – 17. októbra 2015

V obci Kľačno sa konal ďalší ročník príjemného podujatia. Program v piatok 16. októbra bol zameraný na deti. Prišlo ich pobaviť Divadielko s Kiki a jej kamarátmi, potom sa konal Tekvičkový sprievod. Cieľom bolo, aby sa v obci rozžiarili „strašidielka“ z tekvíc, ktoré vyrobili deti s rodičmi  a paniami učiteľkami V obecnej knižnici sa konala Noc v knižnici - zaujímavý program pre všetky deti z obce trvajúci až do 22. hodiny.

V sobotu 17. októbra sa o 13. hodine  začali na lúke pri kostole Gajdlanské hodové trhy. Domáci i návštevníci obce si mohli pochutnať popri tradičnom občerstvení na rôznych dobrotách z plodov jesene - na výborných koláčoch, chutnej fazuľovej polievke, ktorú uvarili ženy, na guláši, ktorý uvarili chlapi – poslanci i na kapustnici. Kúpiť si mohli tradičný lekvár bez konzervantov, medovníčky, medovinu z Pravenca, dalo sa tu kúpiť veľa milých malých vecičiek a darčekov od ľudových remeselníkov nielen z Kľačna, ale aj okolitých obcí. Hodovú atmosféru a dobrú náladu dotvorili domáce folklórne súbory Neutrataler a Nezábudky a vynikajúci súbor Lubená z Poluvsia. Ako sa na hody patrí, do obce zavítali hostia, aj príbuzní a aj oficiálni, ako bola starostka Poruby a starosta Nitrianskeho Pravna.

Novinkou bol stánok Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA – BOJNICE, ktorej členom je aj Kľačno. Návštevníci v ňom našli propagačné materiály o zariadeniach CR na území hornej Nitry a tiež výber materiálov propagujúcich zaujímavosti z viacerých kútov Slovenska vďaka spolupráci OOCR so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. To bol výborný doplnok celkovej ponuky nielen pre domácich, ale aj návštevníkov z cudziny, ktorí boli v Kľačne. K oživeniu stánku pomohla aj Reklamná agentúra Petra Čavojská, tiež členka OOCR, ktorá zabezpečila prítomnosť milých animátorov – Červenej Čiapočky a Vlka. OOCR si na tomto podujatí vyskúšala, či má zmysel predstaviť zariadenia CR jej členov aj na takýchto fórach a aké sú tu reakcie, otázky a podnety od návštevníkov. Bola to prvá skúsenosť tohto druhu a bola dobrá. Deň sa v Kľačne skončil samozrejme hodovou veselicou.

 Sylvia Maliariková, výkonná riaditeľka

Choď na stránku: http://http://www.klacno.euKľačno

TIK_BOJNICE

+421 (0)46 543 03 03
www.informaciebojnice.sk
» viac kontaktov

Turistická informačná kancelária Prievidza

+421 (0)46 16 186
www.prievidza.sk/tik
» viac kontaktov

Mapa regiónu
Horná Nitra - Bojnice

Po kliknutí sa zobrazí mapa regiónu

Aktuálne
počasie

In-počasie

BojniceČereňanyKľačnoKocuranyLehota pod VtáčnikomNitrianske RudnoOpatovce nad NitrouPrievidzaSebedražieŠútovce
Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republikySlovenská agentúra pre cestovný ruchTrenčiasnky samosprávny krajTrenčín región - krajská organizácia cestovného ruchu
Facebook stránka Milujem BojniceStránky www.bojnice.eu prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Región Horná Nitra - Bojnice. All rights reserved.
Created by © 2012 - 2017 WebCreative.info