Hornonitriansky banský skanzen, Sebedražie

Po návšteve banského skanzenu si v zime určite v teple svojho domova spomeniete ako ťažko musia pracovať na toto teplo baníci.

Je úžasným zážitkom precítiť na vlastnej koži ponurú atmosféru chladu, vlhka, tmy a špiny v bani na hnedé uhlie. Skanzen sa nachádza v útrobách pohoria Vtáčnik, kam sa odveziete pravým banským vláčikom (túto možnosť inde na Slovensku nenájdete) podzemnou chodbou dlhou vyše 2.300 metrov a pokračujete pešou prehliadkou fascinujúcich banských priestorov v hĺbke 80 m i viac pod povrchom. Pred sfáraním vyfasujete plášť, prilbu, lampu, záchranný prístroj a evidenčnú známku. V reálnom prostredí bane sa zoznámite s banskou prevádzkou a zažijete pocit, s ktorým sa každý deň stretávajú baníci fárajúci do podzemia. Hoci Horná Nitra je ťažbou hnedého uhlia známa viac ako sto rokov, ešte aj dnes chodia do bane baníci fárať s rešpektom, pokorou a nádejou, že ich patrónka, svätá Barbora, drží nad nimi ochrannú ruku. Vašimi sprievodcami budú tí najpovolanejší - skutoční bývalí baníci, zamestnanci baní na Hornej Nitre. Zahrnú Vás precíznym výkladom o tom, čo všetko obnáša toto neľahké remeslo.

Rezervácia prehliadky:

Turisticko-informačná kancelária mesta Prievidza, n. o. 
osobne: 
TIK, Prievidza,
Nám. slobody  4, 
97101 Prievidza,
Po – Pi: 9:00 - 17:00 h

telefonicky
:
+42146 16 186 
+42146 542 39 92

e-mail: tik@prievidza.sk


PREDAJ VSTUPENIEK
Hornonitriansky banský skanzen (HBS - BC) Baňa Cigeľ 
mobil: +421 905 522 704
e-mail: banskyskanzen@hbp.sk

Prevádzka HBS-BC je zriadená v dobývacom priestore bane Cigeľ, v ktorom sa aj v súčasnosti vykonáva ťažba hnedého uhlia. Z uvedeného dôvodu sú pevne stanovené časy prehliadok,  na každý vstup je potrebná rezervácia minimálne deň vopred !!!

Prehliadky sa možno zúčastniť aj bez rezervácie, ale len v prípade, že sa prehliadka koná a je ešte voľné miesto.

Prednosť majú vopred ohlásené návštevy !

Choď na stránku: http://www.banskyskanzen.skHornonitriansky banský skanzen, Sebedražie

TIK_BOJNICE

+421 (0)46 543 03 03
www.informaciebojnice.sk
» viac kontaktov

Turistická informačná kancelária Prievidza

+421 (0)46 16 186
www.prievidza.sk/tik
» viac kontaktov

Mapa regiónu
Horná Nitra - Bojnice

Po kliknutí sa zobrazí mapa regiónu

Aktuálne
počasie

In-počasie

BojniceČereňanyKľačnoKocuranyLehota pod VtáčnikomNitrianske RudnoOpatovce nad NitrouPrievidzaSebedražieŠútovce
Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republikySlovenská agentúra pre cestovný ruchTrenčiasnky samosprávny krajTrenčín región - krajská organizácia cestovného ruchu
Facebook stránka Milujem BojniceStránky www.bojnice.eu prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Región Horná Nitra - Bojnice. All rights reserved.
Created by © 2012 - 2017 WebCreative.info