Hornonitriansky banský skanzen, Sebedražie

Po návšteve banského skanzenu si v zime určite v teple svojho domova spomeniete ako ťažko musia pracovať na toto teplo baníci.

Je úžasným zážitkom precítiť na vlastnej koži ponurú atmosféru chladu, vlhka, tmy a špiny v bani na hnedé uhlie. Skanzen sa nachádza v útrobách pohoria Vtáčnik, kam sa odveziete pravým banským vláčikom (túto možnosť inde na Slovensku nenájdete) podzemnou chodbou dlhou vyše 2.300 metrov a pokračujete pešou prehliadkou fascinujúcich banských priestorov v hĺbke 80 m i viac pod povrchom. Pred sfáraním vyfasujete plášť, prilbu, lampu, záchranný prístroj a evidenčnú známku. V reálnom prostredí bane sa zoznámite s banskou prevádzkou a zažijete pocit, s ktorým sa každý deň stretávajú baníci fárajúci do podzemia. Hoci Horná Nitra je ťažbou hnedého uhlia známa viac ako sto rokov, ešte aj dnes chodia do bane baníci fárať s rešpektom, pokorou a nádejou, že ich patrónka, svätá Barbora, drží nad nimi ochrannú ruku. Vašimi sprievodcami budú tí najpovolanejší - skutoční bývalí baníci, zamestnanci baní na Hornej Nitre. Zahrnú Vás precíznym výkladom o tom, čo všetko obnáša toto neľahké remeslo.

Návštevu je potrebné dohodnúť telefonicky deň vopred:

Turistická informačná kancelária TIK Bojnice +421 (0)46 543 03 03, +421 (0)915 877 359

Choď na stránku: http://www.banskyskanzen.skHornonitriansky banský skanzen, Sebedražie

TIK_BOJNICE

+421 (0)46 543 03 03
www.informaciebojnice.sk
» viac kontaktov

Turistická informačná kancelária Prievidza

+421 (0)46 16 186
www.prievidza.sk/tik
» viac kontaktov

Mapa regiónu
Horná Nitra - Bojnice

Po kliknutí sa zobrazí mapa regiónu

Aktuálne
počasie

In-počasie

BojniceČereňanyKľačnoKocuranyLehota pod VtáčnikomNitrianske RudnoOpatovce nad NitrouPrievidzaSebedražieŠútovce
Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republikySlovenská agentúra pre cestovný ruchTrenčiasnky samosprávny krajTrenčín región - krajská organizácia cestovného ruchu
Facebook stránka Milujem BojniceStránky www.bojnice.eu prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Región Horná Nitra - Bojnice. All rights reserved.
Created by © 2012 - 2017 WebCreative.info